Tretji projekt je bila donacija hrane in zdravil za prizadete v potresu na Haitiju meseca januarja 2010. Podobno kot pri prvih dveh projektih je bil zbran denar med prijatelji v Sloveniji in tokrat tudi v Panami. Kupili smo hrano in zdravila, jih zapakirali ter preko panamskega Rdečega Križa organizirali transport na Haiti. Za razliko od prvih dveh projektov, pomoč ni bila dostavljena direktno pod nadzorom predstavnika FARO, ker zaradi spleta okoliščin to ni bilo izvedljivo.
Haiti je otoška država, ki leži na zahodni tretjini otoka Hispaniola v Karibskem morju, jugovzhodno od Kube. Ta nekdanja francoska kolonija je bila ena od prvih držav za ZDA v Amerikah, ki so razglasile samostojnost. Neodvisno »črnsko republiko« so razglasili že leta 1804, ko so sužnji v krvavem uporu premagali in pregnali francoske kolonialiste. Haiti se trenutno nahaja v stanju anarhije po uporu proti predsedniku Haitija leta 2004, državo pa je v začetku leta 2010 močno prizadel še katastrofalni potres.
Skupno število prebivalcev Haitija ocenjujejo na približno 10 milijonov ljudi. Od tega števila je 95% Haitičanov afriškega porekla, ostalo je večinoma mešancev belcev/afričanov. Nekaj je tudi prebivalcev z evropskim poreklom in poreklom iz Bližnjega Vzhoda. Staroselci Indijanci - Arawaki, Taini so bili v času francoske kolonizacije (od leta 1677 dalje) praktično iztrebljeni. Njihova naselja so bila v celoti uničena.
Potres na Haitiju 12. januarja 2010 je bil katastrofalen potres z močjo 7. stopnje po Richterjevi lestvici, ki je ob 16:53 po lokalnem času stresel jug Haitija. Njegov epicenter je bil pri kraju Léogâne, približno 25 km zahodno od prestolnice Port-au-Prince in 13 km pod površjem. Zabeleženih je bilo tudi vsaj 33 popotresnih sunkov, od tega 14 z magnitudo med 5,0 in 5,9. Po ocenah Rdečega križa je prizadel tri milijone prebivalcev, po uradnih podatkih haitijske vlade z začetka februarja pa naj bi bilo smrtnih žrtev 230.000. Med žrtvami so bili tudi pravosodni minister Paul Denis, vodja opozicije Michel Gaillard, rimskokatoliški nadškof Port-au-Princea Joseph Serge Miot, in več predstavnikov stalne misije Združenih narodov, vključno z vodjo.